dłonie dotykającę się nad biurkiem

Zleć biznesplan i odnieś sukces

Odniesienie sukcesu w wielu branżach bardzo często wiąże się z koniecznością przygotowania dobrego biznesplanu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie zalety ma dobry biznes plan i czy w rzeczywistości warto poświęcić swój czas na jego przygotowanie.

Dlaczego warto?

Dobry biznesplan to tak naprawdę nic innego, jak plan działania, dzięki któremu znacząco zwiększają się nasze szanse na sukces. Dobrze przygotowany biznes plan pozwala także zwiększyć szanse na uzyskanie finansowania. Osoby, które chcą na przykład skorzystać z dobrodziejstwa różnorodnych dotacji unijnych bardzo często muszą przedstawić swój plan na biznes. Dokument ten jest niesłychanie przydatny także wtedy, gdy chce się skorzystać z pożyczki bankowej. Uzyskanie finansowanie w Polsce nie jest prostym zadaniem, dlatego też przygotowując dobry biznesplan, można znacząco poprawić wiarygodność kredytową swojej firmy.

Jak przygotować biznesplan?

Przygotowanie porządnego biznesplanu wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Pierwszym etapem jest streszczenie przedsięwzięcia. W dużej mierze to właśnie streszczenie jest najlepszą wizytówką naszego biznesplanu, dlatego też warto poświęcić nieco cennego czasu na jego staranne przygotowanie. W streszczeniu powinien znaleźć się nie tylko cel opracowania biznesplanu, ale również krótki opis produktów lub oferowanych usług oraz wysokość niezbędnych środków finansowych. Kolejnym etapem jest przygotowanie charakterystyki przedsiębiorstwa oraz charakterystyki oferowanego produkty lub oferowanych usług. Kadra pracownicza i zarządzająca są tymi elementami, które bardzo często decydują o powodzeniu całego biznesu, dlatego też warto poświęcić jej nieco miejsca w swoim biznesplanie. Kolejnymi elementami na których należy się skupić jest opisanie rynku na którym zamierz się działać, jak i również opisanie konkurencji. Skupić należy się także na opisaniu marketingu i wszelkich działaniach marketingowych. Ostatnim etapem jest opracowanie analizy finansowej, dzięki której będzie można oszacować, czy poszczególne inwestycje i działania w rzeczywistością będą w stanie przynieść realne zyski.

Pomoc specjalistów – czy warto?

Osoby, które nie czują się na siłach aby samodzielnie przygotować biznes plan, mogą oczywiście skorzystać z usług doświadczonych doradców (np. https://biznesplan-24.pl/). Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które specjalizują się w przygotowaniu profesjonalnego biznesplanu. Korzystając z usług specjalistów, mamy zdecydowanie większe szanse nie tylko na zdobycie finansowania w banku albo dotacji unijnych, ale również na odniesienie sukcesu w wybranej branży. Dzięki fachowemu doradztwu można uniknąć wiele błędów, które popełniane są przez początkujące firmy. Specjalistyczna pomoc jest doskonałym wyborem nie tylko dla początkujących firm, które rozpoczynają dopiero swoją działalność gospodarczą, ale również dla dużych firm korporacyjnych, które chcą się cały czas rozwijać i prowadzić rywalizację ze swoimi największymi konkurentami.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *