salon kosmetyczny

Poznaj depilację laserową

Jeszcze kilka lat temu depilacja laserowa kojarzona była jedynie z bardzo luksusowym i drogim zabiegiem. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dzięki czemu z dobrodziejstwa nowoczesnych laserów diodowych może skorzystać praktycznie każdy. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla osób, które chcą pozbyć się zbędnego owłosienia i cieszyć piękną oraz delikatną skórą.

Depilacja laserowa informacje

Zabieg depilacji laserowej w dużym skrócie mówiąc polega na wykorzystaniu specjalnej wiązki światła, która pochłaniana jest przez barwniki włosa (melaninę). W dużej mierze to właśnie dzięki nowoczesnym laserom możliwe jest trwałe zniszczenie poszczególnych cebulek włosów, dzięki czemu można liczyć na długotrwałe efekty zabiegu. Dzięki nowoczesnym technologiom lasery diodowe zaprojektowane są w taki sposób, aby identyfikować poziom melaniny w skórze, co umożliwia indywidualne dopasowanie parametrów zabiegu. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu cały zabieg jest nie tylko bardzo skuteczny, ale również bezpieczny.

O czym należy pamiętać?

Osoby, które chcą cieszyć się idealnie gładką skórą powinny pamiętać o tym, że zabieg depilacji laserowej należy kilkukrotnie powtórzyć. Jak powszechnie wiadomo włosy nie rosną równomiernie, a depilacja laserowa przynosi satysfakcjonujące efekty wyłącznie w fazie aktywnego wzrostu. Aby osiągnąć pełen efekt zabieg należy wykonać około 4-6 razy. Jeżeli chodzi o usuwanie włosków na twarzy, to zabiegi powtarzane są najczęściej co 5-6 tygodni. Przy depilacji pozostałych części ciała zabieg można wykonać po 8-12 tygodniach.

Jak przygotować się do zabiegu?

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa depilacji laserowej powinny najpierw skonsultować się z doświadczonym dermatologiem. To właśnie on będzie w stanie ocenić stan skóry i włosów, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Pamiętać należy także o tym, że miesiąc przed zabiegiem nie można się opalać. Zrezygnować należy także z tradycyjnych metod depilacji oraz z kosmetyków, które w swoim składzie mają retinol.

Depilacja laserowa promocja

Ceny depilacji laserowej w dużej mierze zależą przede wszystkim od wybranych części ciała. Osoby, które chcą nieco zaoszczędzić mogą wykupić całe pakiety. Dobrym rozwiązaniem jest również wykupienie zabiegów na kilka partii ciała jednocześnie. Bardzo wiele salonów kosmetycznych oferuje swoim klientom promocyjne pakiety kilku zabiegów. Jest to dobry wybór dla osób, które chcą wykonać także powiększanie ust, odmładzanie skóry albo makijaż permanentny.

Dlaczego warto?

Przy tradycyjnych metoda depilacji owłosienia, mogą pojawić się nieprzyjemne podrażnienie, które powodują swędzenie i pieczenie skóry. Dzięki laserom diodowym nie ma tego problemu nawet wtedy, gdy usuwa się włoski z trudno dostępnych i bardzo wrażliwych miejsc. Zabieg laserem jest całkowicie bezbolesny i bardzo komfortowy. Dla wielu osób olbrzymią zaletą jest właśnie krótki czas wykonywania zabiegu. Usuwanie owłosienia z pach trwa zazwyczaj 3-5 minut, a usuwanie włosków w okolic bikini około 20 minut. W przeciągu 45 minut można pozbyć się owłosienia z całych nóg.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *