Statek

RPG w Pillars od Ethernity II: Deadfire

RPG w Pillars od Ethernity II: Deadfire
Wśród udanych gier RPG, które swoim sukcesem podbijają świat niepodważalnym liderem jest na pewno Wiedźmin. Jednak pomijając sam kult słynnego zabójcy mamy wiele innych równie dobrze rozpracowanych i wciągających w fabułę pozycji.

Deadfire sięgnie po tron?

Wciągające dzieje zawarto w RPG niekiedy w połowie kolejnej misji zwyczajnie nudzą. Jednak fascynująca historia, która ciągnie się przez całość potrafi zapewnić wrażenia na długo. Tą tendencję spadkowości przerywa na pewno Pillars of Eternity II: Deadfire dostępna na Steamie. Obsidian ma z czego być dumny.

Fabuła

Druga część jest kontynuacją pierwszej części tej gry. Akcja toczy się w kilka lat po wydarzeniach jakie miały miejsce w pierwszej. Będący uznany za martwego bóg światła i życia Eothas powstaje i wciela się w posąg Widzącego. Wydostając się na powierzchnię spod ziemi niszczy warownię Caed Nua. Jego zadaniem jest znaleźć teraz odpowiedzi na pytania dotyczące zagrożenia równowagi światów boskiego i śmiertelnego.

Miejsce gry

Akcja gry toczy się w enigmatycznym wschodnim świecie Archipelagu Martwego Ognia. Szlak przygód jest znaczony wyspami jak i morskimi drogami. Własny statek jest twierdzą widzącego, którą można umacniać i wyposażać, zastępując w ten sposób twierdzę z części pierwszej.

Dodatkowe

Mamy możliwość eksploracji całego świata. Możemy w przerwach miedzy szukaniem Ethosa ingerować w życie na wyspach, toczyć morskie boje z piratami. Dla czujących żyłkę handlu znajdzie się też odpowiednia kampania pozwalająca się w tym realizować. Jak morze i wyspy to nie zabraknie skarbów, które możemy zdobywać.

Widać że kolejna część jest bardzo podobna do pierwszej, aczkolwiek ma w sobie dużo nowych usprawnień oraz innowacji. Co ciekawe swoją historię gry z pierwszej części możemy przetransferować do drugiej, dokonane wcześniej wybory wpłyną na kolejne etapy gry.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *