Męskie i chłopięce buty zimowe leżą na trawie

Porządne, ciepłe i trwałe buty zimowe – czy to możliwe?

Gdy zima nadchodzi wielkimi krokami, warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie na tę porę roku. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Poznaj porady, dzięki którym uda Ci się wybrać najlepsze buty zimowe!

Czym powinny cechować się idealne buty na zimę?

Przy wyborze obuwia zimowego duże znaczenie ma nie tylko jego atrakcyjny wygląd, ale również budowa, a dokładnie termoizolacja, czyli ochrona przed ucieczką ciepła, a także wytrzymałość i trwałość w wymagających warunkach.

Właśnie dlatego dobre buty na zimę powinny być wykonane porządnie i powinny być ciepłe, aby korzystało się z nich komfortowo nie tylko podczas dojazdów do pracy lub zakupów, ale również długich spacerów po zaśnieżonych ścieżkach.

Najlepsze fasony butów na zimę – jaki wybrać?

Na zimę sprawdzą się buty o różnych fasonach. Jakie z nich warto wybrać? Oto nasze propozycje!

Trapery

Jeżeli szukasz obuwia, które sprawdzi się zarówno po mieście, jak i po bezdrożach, wybierz trapery na grubej podeszwie. To sznurowane buty o cholewce za kostkę, które najczęściej mają ciepłą podszewkę dla dodatkowego komfortu.

Śniegowce

Gdy szukasz butów zapewniających doskonałą ochronę przed śniegiem, wybierz śniegowce. To obuwie o wyższej cholewce, które mają dodatkowy ściągacz wewnątrz niej, aby zapobiec wsypywaniu się śniegu do środka.

Kozaki

Na zimę znakomicie sprawdzą się także kozaki. To świetny dodatek do eleganckich stylizacji, na przykład do pracy. Najlepiej wybrać te wykonane z naturalnej skóry, z wewnętrznym ociepleniem i na płaskiej podeszwie, ponieważ mogą zapewnić największy komfort.

Mukluki

Wielbiciele wygody z pewnością będą zachwyceni muklukami, czyli butami z podszewką i wkładką z wełny. Są tak ciepłe, że zimą można chodzić w nich bez grubych skarpetek. Najtrwalsze to te, które wykonane są z naturalnej skóry owczej z kożuszkiem.

Obuwie na zimę – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiednie buty na zimę, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. O czym trzeba pamiętać przy zakupie obuwia zimowego?

Materiały

Aby buty zimowe bez problemów wytrzymały styczność z wilgocią, solą na chodnikach i niskimi temperaturami, powinny być wykonane z solidnych materiałów. Najlepiej zdecydować się na buty ze skóry, które dodatkowo pokrywane są membraną odporną na wilgoć. W sprzedaży dostępne są także buty tekstylne z membranami. Buty bez membrany można samodzielnie zaimpregnować, by uzyskały większą odporność.

Cholewka

Powinna sięgać przynajmniej za kostkę, aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony przed wilgocią. Powinna być tak szeroka, by można było bez problemów włożyć w nią spodnie. Najłatwiej szerokość cholewki można dopasować w butach sznurowanych.

Ocieplenie

Dobre buty na zimę powinny być ocieplone od wewnątrz, na przykład za pomocą futerka, polaru lub innego miękkiego i ciepłego materiału.

Podeszwa

To bardzo ważny element w obuwiu zimowym. Powinna być grubsza, by skutecznie izolować przed chłodem, a także powinna mieć wyraźny bieżnik z gumy, by zmniejszać ryzyko poślizgnięć na oblodzonych podłożach.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *