Kobieta we wrzosowej, dopasowanej sukience do swojej figury

Jak dobrać sukienkę do figury?

Chcesz zamaskować szersze biodra, a może zaokrąglić chłopięcą figurę? Zobacz, jakie fasony sukienki najlepiej nadają się dla 4 typów sylwetek – jabłka, gruszki, prostokąta i dla odwróconego trójkąta!

1. Sukienka dla figury jabłko

Jabłko to rodzaj figury, w której najszerszą partią ciała są okolice brzucha i talii. Towarzyszą jej na ogół nieduży biust oraz biodra o proporcjonalnej szerokości. Jaka sukienka będzie najlepsza dla kobiety o figurze jabłko?

Aby nadać figurze efektowny wygląd, warto postawić na ubrania, które dają efekt podkreślonej talii. Dzięki temu można uzyskać optyczny efekt jej wcięcia, a tym samym proporcjonalny wygląd.

Dla kobiet z figurą jabłka doskonale nadają się sukienki odcinane pod biustem, czyli o fasonie określanym jako empire. Dobrym wyborem może być wtedy zarówno sukienka lub spódnica midi, jak i maxi, która dodatkowo pozwoli na wysmuklenie figury.

Świetny efekt można uzyskać również przez zastosowanie sukienki, która ma zaakcentowaną talię za pomocą wiązania, paska albo kopertowej zakładki.

2. Sukienka dla figury gruszka

Gruszka jest sylwetką, w przypadku której ramiona są węższe od bioder. Wobec tego najlepiej wybierać wtedy kreacje, które przyciągają uwagę na górną część sylwetki i jednocześnie mogą zamaskować jej dół.

Dla kobiet o figurze typu gruszka świetnie nadają się sukienki i spódnice w kształcie litery A, czyli rozszerzane do dołu lub z luźniejszym dołem. Góra z kolei może być dopasowana do sylwetki i kontrastowa, na przykład w innym kolorze lub ze zdobieniami jak koronka, hafty.

Dobrym wyborem będą również sukienki o koszulowym lub kopertowym fasonie z podkreśloną talią, sukienki z szerokim, hiszpańskim dekoltem lub z dekoltem w kształcie litery V w przypadku większego biustu.

3. Sukienka dla figury prostokąt

Prostokąt to figura, w której szerokość ramion, bioder i talii jest do siebie podobna. Z tego powodu określana jest ona również jako chłopięca.

Dla kobiet o figurze prostokąta najlepiej nadają się kreacje, które mogą uzyskać efekt krągłości biustu i bioder. Świetnie wyglądają na niej zarówno sukienki o dopasowanym fasonie typu bodycon, na przykład sukienki w prążki na szerszych ramiączkach, jak i sukienki, które mają odcięcie w talii i szerszy dół.

Dobrym zakupem będą też sukienki kopertowe, sukienki typu safari z kieszonkami na biuście, które mogą dodatkowo go podkreślić, czy sukienki princeski z rozkloszowanym dołem.

4. Sukienka dla figury odwrócony trójkąt

Odwrócony trójkąt albo rożek to figura, w której najszerszym elementem są ramiona. Właśnie dlatego trafnym wyborem będzie wtedy sukienka, która odciągnie od nich uwagę i zrównoważy sylwetkę.

Dla kobiet o figurze rożka polecane są przede wszystkim sukienki, które akcentują dół sylwetki. Najlepiej nadaje się do tego sukienka albo spódnica midi o rozkloszowanym dole, na przykład plisowana, warstwowa, wykończona falbanami. Dobrym wyborem są też sukienki z dekoltem w kształcie litery V.

Należy natomiast unikać sukienek, których fason przyciąga uwagę na górną część sylwetki, na przykład przez szeroki dekolt hiszpański albo bufki.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *