czerwone kwiaty, czerwone paznokcie

Akryl do paznokci – rodzaje

Kobieta to piękno. Kobieta to delikatność. Kobieta to harmonia. Każda z kobiet jest wyjątkowa. Każda pragnie wyglądać i czuć się świetnie. Pierwszym krokiem do tego są zadbane dłonie. To właśnie one mówią o naszym wieku, poniekąd świadczą o zdrowiu, a także zdradzają niektóre z cech charakteru, jak na przykład estetykę czy dbałość o detale. Chcąc mieć olśniewająco piękne dłonie warto w pierwszej kolejności zadbać o paznokcie. W tym pomocny może okazać się akryl do paznokci. I to właśnie o nim będzie nasz dzisiejszy artykuł.

Akryl do paznokci – sięgnijmy początków

Wróćmy trochę do historii. Egipt, bo to właśnie tu się wszystko zaczyna. Egipcjanie byli na tyle rozwojowym narodem, że to oni jako pierwsi zaczęli wprowadzać do swojej kultury sztuczne paznokcie. Traktowali je jako symbol bogactwa, piękna i wspaniałości.

Droga do dziś

Współcześni pomysłodawcy akrylu spędzili mnóstwo czasu na badaniach, które pozwoliły „wypuścić” ten produkt na rynek. Skład i rodzaj substancji przeznaczonych do stylizacji płytki paznokcia dobrany jest w taki sposób, aby przynieść jak najlepszy efekt, uśmiech i zadowolenie. Akryl do paznokci sprawia, że wykonany z nim manicure jest piękny, a nasze dłonie zadbane.

Akryl do paznokci – idealne rozwiązanie na łamliwe paznokcie

Akryl jest świetnym rozwiązaniem dla tych z pań, które borykają się z problemem kruchych i łamliwych paznokci. Utwardzenie płytki akrylem sprawi, że stanie się ona twarda i odporna na uszkodzenia. Zaletą stylizacji akrylem jest to, że mamy możliwość wyboru wzorku lub koloru, który doda naszym paznokciom kwintesencji oraz piękna. Co więcej, utwardzone paznokcie utrzymują się znacznie dłużej na naszej naturalnej płytce – nawet trzy tygodnie – to dodatkowy atut, o którym warto pamiętać.

Metoda akrylowa to jedna z najpopularniejszych form stylizacji paznokci. Wykonanie paznokci metodą punktową wymaga sporej wprawy, gdyż akryl do paznokci jest produktem szybkoschnącym. Ten cudowny proszek akrylowy nabyć można w wielu kolorach.

Sprawdź ich dostępność na https://www.dobrarada.com.pl/akryle.html. Znajdziesz tutaj najwyższej jakości proszki akrylowe do budowania wymarzonej płytki paznokcia. Jeśli chcemy cieszyć się pięknie wyglądającymi, a do tego trwałymi paznokciami, warto zastosować primer, który zwiększy przyczepność akrylowego pudru do naturalnej płytki.

Szerokie zastosowanie akrylu

zadbane paznokcie. Akryl do paznokci
Źródło: pixabay.com

Akryl do paznokci ma bardzo szerokie zastosowanie, a co najważniejsze z jego pomocą możemy wyrazić siebie. Wzorki na tipsach u kobiet są coraz częściej spotykane i stale zyskują na popularności. Z czasem pojawia się coraz więcej rożnego rodzaju zdobień. Na rynku kosmetycznym rewolucję robi kolorowy akryl. Akrylowe zdobienia 3D, czyli trójwymiarowe, wypukłe wzory mają niezwykłe powodzenie.

Kobiety najczęściej decydują się na motywy roślinne – liście lub kwiaty. Swój prym wiodą także wzorki prezentujące postaci z animacji lub zwierzaki. Odpowiednio dobrane kolory połączone z pomysłowymi zdobieniami zachwycą niejedną osobę. Kolorowe zdobienia 3D są najbardziej popularne w ciepłym okresie letnim. Akryl do paznokci daje szereg możliwości, a dzięki szerokiej gamie kolorów każda z pań wybrać może swój ulubiony.

Rodzaje akrylu do paznokci

Decydując się na przedłużenie paznokci metodą akrylową, bardzo często zastanawiamy się jaki rodzaj akrylu wybrać. Tak naprawdę powinniśmy sięgnąć po taki, którego aplikacja nie sprawi nam kłopotu.

Wyróżniamy następujące rodzaje akrylu do paznokci:

  • Akryl wolnoschnący jest świetną alternatywą dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą formą stylizacji paznokci. Czas zastygania akrylu wolnoschnącego jest na tyle długi, że umożliwia bezstresową aplikację akrylowego proszku na powierzchni formy. Akryl do paznokci wolnoschnący jest elastyczny, co oznacza, że pod wpływem uderzenia materiał nie pęka. Dodatkowo piłowanie nie sprawia kłopotu i jest znacznie prostsze, niż w przypadku innych rodzajów akrylu.
  • Akryl szybkoschnący charakteryzuje się bardzo krótkim czasem zastygania – pracujemy bardziej mokrą kulką niż to ma się w przypadku akrylu wolnoschnącego. Trzeba pamiętać, aby dobrze dobrać proporcję, gdyż w innej sytuacji możemy doprowadzić do powstania pod akrylową masą bąbelków powietrza.
  • Akryl bezwonny jest idealną opcją dla tych, którzy nie lubią mocnego zapachy akrylu. Czas zastygania tego rodzaju akrylu jest długi i w tym przypadku praca odbywa się właściwie suchym pędzlem. W stylizacji z tym akrylem zachęcamy do wybierania mniejszego pędzla, gdyż wtedy kulka jest lepiej dociskana. Należy także jak najczęściej wycierać pędzel, aby z powstałej masy odsączyć maksymalną ilość liquidu.
Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *