grzejnik kanałowy w domu

Czym ogrzewać dom

Kiedy na dworze zima chciałoby się zamknąć w ciepłym domu, wejść pod ciepłą pierzynę. Jest to możliwe, kiedy mamy zabezpieczony przed zimnem dom. Kiedy mamy w domu profesjonalne grzejniki pokojowe czy łazienkowe. Grzejniki, które nie tylko grzeją i chronią przed utratą ciepła ale także cieszą oko swoją wyjątkową estetyką.

Jak ocieplić mieszkanie domowymi sposobami?

Zacznijmy jednak od podstaw. Zatrzymać ciepło w domu możecie domowymi sposobami. Na przykład uszczelniając okna lub drzwi wejściowe. Uszczelniając tak, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz. Inny sposób na zabezpieczenie domu przez utratą ciepła to nie zasłanianie kaloryferów meblami oraz zasłonami. Idealne zasłony nie dotykają podłogi – przez co ciepło rozchodzi się po pokoju a nie koncentruje się pomiędzy oknem a kaloryferem. Inny domowy sposób to utrzymanie optymalnej temperatury ok. 21 st. C, bo przy wyższej z domu „ucieknie” aż 15% ciepła. Można też podkręcić na kaloryfery, wymienić okna. Można też – wymienić grzejniki.

Grzejnik kanałowy – doskonale zatrzymuje ciepło

No właśnie. Wymiana grzejników na bardziej efektywne jest w tej chwili jednym z najlepszym sposobów zatrzymywania ciepła. O ile nie najbardziej korzystnym. Doskonale ogrzewają dom grzejniki kanałowe – są dyskretne, montowane w kanale podłogowym. Chronią przed napływem chłodnego powietrza z balkonu, werandy czy tarasu. Poza tym grzejnik kanałowy doskonale uzupełnia ogrzewanie podłogowe i powinien być zamontowany w najchłodniejszych miejscach budynku, na przykład przy drzwiach balkonowych.

Grzejniki łazienkowe, dekoracyjne, loftowe, linearne…

Grzejniki pokojowe i grzejniki łazienkowe niejedno mają imię. Wyrażają niejeden trend. Nie tylko zatrzymują ciepło ale także wpuszczają do domu wielki świat sztuki. Nawiązując do różnych stylów, synkretycznie łącząc różne estetyki, gatunki. Jeśli na przykład chcecie wpuścić do swojego domu powiew eleganckiego empiryzmu, postawcie na grzejniki łazienkowe typu Radox Empire. Z kolei do sentymentalnego stylu retro nawiąże grzejnik żeberkowy Irsap Tesi. Duchem starej epoki zachwyci żeliwny grzejnik pokojowy AG Grzejnik Design Konstancja. Modernistycznym linearyzmem zachwyci natomiast intrygujący linią grzejnik Radox Sera. Jeśli natomiast macie ochotę na wyjątkowo odważny w formie kaloryfer to postawcie na typ Maze Lakierowy. Do nowoczesnych wnętrz pasuje stalowo szklany, inspirujący konstruktywistycznie grzejnik Radox Nova Szklana Lustro. Zupełnie inny typ to nowojorski loft, czyli styl stawiający na przestrzenność i surowość klimatu – loftowy grzejnik Terma Technologie Ribbon.

Grzejnik – element konieczny czy dekoracyjny?

Pewnie niejednej osobie zakręciło się w głowie od tych rodzajów grzejników. I od rodzajów funkcji. Jeśli ktoś jest tradycjonalistą to może pomyśleć, że kaloryfer ma po prostu grzać, a nie stroić dom. A jednak już sama różnorodność funkcji grzejnika jest trendem. Trendem bardzo współczesnym. Trendem postmodernistycznym – korzystającym z dorobku kultury. Łączącym funkcje. Można wręcz współczesne grzejniki nazwać… post-grzejnikami.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *