kurs języka online

Kurs języka angielskiego online Speakingo

O korzyściach płynących ze sprawnego posługiwania się językiem obcym można mówić godzinami.

Do najczęściej wymienianych należą przede wszystkim:

– zwiększanie swojej konkurencyjności na rynku pracy,

– zwiększanie pewności siebie w kontaktach z ludźmi podczas zagranicznych wycieczek,

– zapewnianie naszemu mózgowi treningu pozwalającego na spowolnienie procesów jego starzenia się (nauka to świetny sposób na zabezpieczenie się przed wystąpieniem demencji czy Alzheimera).

Skuteczność powszechnych metod

Zwykle kurs języka angielskiego online opiera się na nauce zapamiętywania, czytania i pisania. Wszystko to przeplatane jest gramatycznymi regułami, co skutecznie może zniechęcić do kontynuowania nauki.

Nie można powiedzieć, że są to elementy zbędne – przeciwnie. Na bardziej zaawansowanym etapie nauki języka angielskiego dobrze jest poznawać skomplikowane reguły gramatyczne i coraz trudniejsze słownictwo, jednak powinno odbywać się to w odpowiedniej kolejności, w odpowiednim dla uczącego się czasie.

Choć autorzy kursów języka angielskiego online prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach na zwiększenie atrakcyjności swoich ofert, wielu z nich zapomina o najważniejszym – o tym, że język to przede wszystkim bezpośrednia komunikacja z drugim człowiekiem.

One moment, please – zaraz sobie przypomnę…

Problemem wielu kursantów i użytkowników aplikacji mających na celu pomaganie w nauce języka angielskiego jest to, że w bezpośredniej konfrontacji z drugim człowiekiem posługującym się ich docelowym językiem takie osoby czują się najzwyczajniej w świecie zagubione. Wszystkie reguły, słówka i wyuczone na pamięć zdania uciekają im z głowy w mgnieniu oka.

Dzieje się tak, ponieważ wcześniej nie miały one okazji wypróbować swoich umiejętności w praktyce. Możemy znać tysiące słów i reguł gramatycznych, jednak bez wykorzystania ich w codziennych sytuacjach nigdy nie poczujemy się pewni w posługiwaniu się językiem obcym.

Nie nauczysz się, dopóki nie wyjedziesz

Często można to usłyszeć od ludzi, którzy już kilka lat temu wyjechali z Polski. Oczywiście rzucenie się na głęboką wodę i spędzenie kilku lat w kraju, którego językiem chcielibyśmy nauczyć się posługiwać. Jest to prawda i wiele osób podaje to za najskuteczniejszą z metod. Oczywisty jednak jest fakt, że nie każdy może pozwolić sobie na tego typu przywilej. Czy oznacza to, że takie osoby stoją na z góry przegranej pozycji? Niekoniecznie.

Native speaker w Twojej kieszeni

Rozwój technologii pozwolił nam doczekać czasów, w których pomysłowość i zaangażowanie twórców kursu języka angielskiego online Speakingo umożliwiają nam na rozmawianie z… naszym komputerem i smartfonem. Wszystko za sprawą sztucznej inteligencji i zaawansowanego systemu rozpoznawania mowy, które sprawiają, że komputer nie tylko rozumie, o czym mówimy, lecz także poprawia błędy, gdy zdarzy nam się je popełnić.

Taki system nauki języka odkrywa zupełnie nowe możliwości przed wszystkimi, którzy pomimo wielu lat spędzonych na powszechnie znanych kursach języka angielskiego opierających się na zgłębianiu gramatyki i nauce rzadko używanego słownictwa nie czują się swobodnie podczas konwersacji z native speakerami twarzą w twarz.

Teraz w zasięgu ręki (dosłownie) mamy dostęp do narzędzi, które w efektywny i przyjemny sposób mają szansę to zmienić.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *