Kobieta w różowych trampkach pasujących do stylizacji

Stylizacje smart casual z trampkami w roli głównej

Sportowy styl coraz częściej przenika do świata wyjściowych stylizacji. Czy to do pracy, na uczelnię, a nawet na spotkania biznesowe – połączenie luźniejszych elementów garderoby z eleganckimi przybiera coraz to nowe formy i jest chętniej stosowane w codziennych stylizacjach. Kompletując strój w stylu smart casual, należy kierować się nie tylko pomysłowością, ale i również rozwagą, aby ubiór nie wyglądał zbyt luźno. Co, z czym nosić, aby wyglądać modnie i czuć się wygodnie? Jakie buty wybrać do stylizacji smart casual?

Sportowa góra i klasyczny dół – idealna opcja do pracy

Pierwsza propozycja charakteryzuje się sportową bluzą z ciekawym nadrukiem oraz gładkimi spodniami. Jest to neutralne połączenie nienarzucające za bardzo stylu sportowego, a jednocześnie bardzo wygodne. Do takiego zestawu idealnie będą pasować adidasy czy trampki, ewentualnie dla kobiet dobrać można szpilki, jednak nie za wysokie. Tę stylizację warto dopełnić stylowym trenczem i delikatną biżuterią. Jeżeli chodzi o strój do pracy, to możemy zakładać dowolne ubrania i nimi eksperymentować pod warunkiem, że nie obowiązuje nas dress code, czyli z góry narzucony strój, jaki powinniśmy nosić w pracy.

Elegancka koszula i joggery? Jak najbardziej!

Czasy, jakie luźne spodnie zakładało się jedynie na czas biegania czy ćwiczeń bądź zasiadało w wygodnej kanapie po pracy, już dawno minęły. Coraz częściej dostrzega się gwiazdy show-biznesu czy modelki na wybiegach w niesztampowych stylizacjach opartych na stylu smart casual. Elegancka biała koszula i garsonka w towarzystwie joggerów wydaje się nie na miejscu? Ależ skąd. Takie połączenie sprawia, że łączymy oba style – sportowy i wyjściowy. Aby nie wyglądało to groteskowo, należy uważać na kroje i nie przesadzić z kontrastem obu rzeczy – powinny być idealnie dopasowane i w neutralnych kolorach. Elegancka góra i wygodny, sportowy dół idealnie zgrają się nie tylko z butami na koturnie, ale i również z butami sportowymi. Trampki odegrają tu doskonałą rolę, podkreślając sportowy styl całości.

Sportowe i wygodne obuwie do ubrań wyjściowych

W dzisiejszych czasach spotkać można bardzo indywidualne połączenia, cechujące się wysoką oryginalnością. Kiedyś nie do pomyślenia byłoby włożyć buty sportowe do sukienki czy garnituru, dzisiaj jednak nie dziwi to nikogo. Połączenie ubrań i obuwia w stylu sportowym z eleganckimi elementami garderoby pozwoliło podkreślić swój szyk i zamiłowanie do wygodny. Klasyczny garnitur wcale nie musi być koniecznie w towarzystwie lordsów. Mogą to być również czarne trampki czy adidasy. Big Star trampki są rozpoznawalne na całym świecie i uwielbiane przez wiele osób. Można z nimi stworzyć zarówno codzienny, jak i wyjściowy look. Wszystko zależy od wysokości cholewki, sposobu wiązania i koloru obuwia. Jednocześnie dla kobiet, jak i mężczyzn, takie buty będą idealnym dopełnieniem każdej stylizacji pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy fasony i kolory. Szeroki wybór butów pozwala na przeróżne stylizacje z ich udziałem, a zwłaszcza w stylu smart casual.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *