Kobieta w puchowej kurtce na spacerze w górach

Kurtki puchowe damskie – jaką wybrać?

Każdego roku zimą pojawia się ten sam problem – konieczność noszenia bardzo ciepłych i zdecydowanie mniej estetycznych ubrań. Wiele osób ich nie lubi, bo w zimowych stylizacjach trzeba się sporo natrudzić, by wyglądać dobrze. Jak więc wybrać kurtkę, by można było z dumą nosić ją przez całą zimę?

Zadbaj o rozmiar

Jeśli chodzi o kurtki puchowe damskie, to ogromną rolę odgrywa ich rozmiar. Często panie intencjonalnie wybierają zbyt duże modele po to, by zostawić sobie więcej miejsca na dodatkowe warstwy ubrania. To błąd. Dobra kurtka puchowa powinna zapewniać wystarczająco dużo ciepła, by nie trzeba było zakładać pod nią dodatkowych bluz i swetrów. Zbyt duże kurtki zniekształcają sylwetkę. Sprawiają, że górna połowa ciała wygląda na dużo większą, niż jest w rzeczywistości. Przez to proporcje ciała są zaburzone, a dana osoba wygląda po prostu śmiesznie. Stąd też przy zakupie kurtki trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jej rozmiar i dopasowanie do ciała. Tylko tak można uniknąć karykaturalnego efektu. Jeśli więc kupujesz kurtkę puchową online, to sprawdź tabelę rozmiarów i porównaj ją ze swoimi rzeczywistymi wymiarami.

Odpowiednie przeszycia

Kurtki puchowe charakteryzują się tym, że są dość grube. Puch w nich umieszczony jest w pewnego rodzaju kieszonkach z widocznymi przeszyciami. Dzięki nim puch nie zbiera się w jednym miejscu kurtki, ale jest równomiernie rozłożony na całej jej powierzchni. Warto pamiętać, że przeszycia kurtki mają ogromne znaczenie dla tego jak wygląda sylwetka. Szczególnie modne i ciekawe wizualnie są kurtki z przeszyciem delikatnie ukośnym, a poły kurtki są swoim odbiciem lustrzanym. Dzięki temu uzyskuje się efekt wyszczuplający sylwetkę i podkreślający talię, która w puchowej kurtce po prostu nie może być dobrze zarysowana. Przeglądając ofertę modnych puchowych kurtek dla kobiet widać, że ich producenci także rozumieją potrzebę podkreślania sylwetki, bo większość nowoczesnych modeli wykorzystuje tę sztuczkę z przeszyciami. Jest ona często też wykorzystywana w męskich kurtkach. Pamiętajmy, że przeszycia poziome poszerzają sylwetkę i sprawiają, że wydaje się ona bardziej prostokątna. Nie warto wybierać kurtek z nimi, o ile nie czujemy potrzeby dodania sobie optycznie centymetrów.

Kaptur, kieszenie i… znacznie więcej

W przypadku kurtki trzeba pamiętać, że jest to ubranie, które będzie wykorzystywane każdego dnia. Dlatego też musi być nie tylko estetyczne, ale też bardzo praktyczne. Stąd też warto zwrócić uwagę na to, by kurtka miała kieszeni, kaptur, otwór na słuchawki i inne udogodnienia, jakie sprawią, że korzystanie z niej będzie wygodniejsze. W przypadku kurtek z kapturem warto pamiętać o trendach. Szczególnym zainteresowaniem w tym sezonie będą cieszyły się ubrania z detalami ze sztucznego futra. To dodatek, dzięki któremu kurtka prezentuje się ciekawiej i jest bardziej nowoczesna. Osoby, które cenią sobie stylowe ubrania, powinny wybierać kurtki puchowe z ozdobnymi aplikacjami, dżetami, wyszywanymi ozdobami oraz innymi drobiazgami, które sprawiają, że kurtka jest wyjątkowa.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *