kobieta w sklepie

Elegancki dodatek do garderoby

Obecne czasy wymagają od nas przemyślenia naszej codziennej stylizacji – każdego ranka zastanawiamy się, co założyć i jakie dodatki dobrać. Niepisany kodeks społeczny zmusza nas do przestrzegania pewnych określonych norm wyglądu, szczególnie w pracy. Każdy z nas chce jednak wyglądać jak najlepiej, więc stara się dopasować modny strój i eleganckie akcesoria, jak zegarki czy skórzane paski. Zmysł wzroku to jednak nie jedyne narzędzie, którym posługujemy się w odbiorze i ocenie drugiej osoby. Równie ważny, choć częściej podświadomie używany, jest zmysł węchu, który wychwytuje perfumy otaczających nas ludzi.

O perfumach słów kilka

Perfumy to mieszanka różnorodnych elementów, czyli surowców roślinnego, zwierzęcego pochodzenia lub syntetycznych, wody destylowanej i czystego alkoholu. Taka baza zapachowa sprawia, że perfumy damskie łączą się ze skórą, a w czasie, kiedy alkohol stopniowo wyparowuje, kompozycja zapachowa jest coraz bardziej wyczuwalna. Najistotniejszym składnikiem są oczywiście olejki zapachowe, a w szczególności ich stężenie – pod jego kątem stworzona została klasyfikacja perfum damskich:

  • Perfumy – nazywane też również ekstraktem, należą do najbardziej intensywnych i trwałych ze wszystkich zapachów, gdyż zawierają 15 – 40% aromatycznych składników.
  • Woda perfumowana (Eau de Parfum) – zawierają między 10 a 15% składników aromatycznych, a więc również dosyć długo się utrzymują i są dobrze wyczuwalne.
  • Woda toaletowa (Eau de Toilette) – zawartych jest w niej od 5 do 10% składników aromatycznych. Jest to rozcieńczona forma wody perfumowanej, zatem ma niższą cenę, ale zapach utrzymuje się około 4 godzin.
  • Woda kolońska (Eau de Cologne) – nazwa pochodzi od miejsca powstania, gdyż po raz pierwszy pojawiła się w Kolonii w 1709 r. Jest to grupa zapachów o niższym stężeniu olejków zapachowych – standard rynkowy to zapach zawierający 3-8% aromatycznych składników. Często można spotkać błędne określanie wód kolońskich jako wszystkie zapachy męskie.
  • Woda odświeżająca (Eau Fraîche) – określane mianem „mgiełki”, wody odświeżające zawierają mniej niż 3% składników aromatycznych i rozpuszczone są w wodzie.

Nęcące zapachy, czyli dlaczego używamy perfum?

Perfumy mogą stanowić nieoczywiste, subtelne i bardzo skuteczne narzędzie w kontaktach damsko-męskich. Perfumy damskie tworzone są z myślą o intrygowaniu i przykuciu uwagi mężczyzny – żaden pan nie oprze się kobiecemu, seksownemu zapachowi damy. Kobieta również inaczej podchodzi do mężczyzny, który uwodzi męskim i przyciągającym zapachem. Podział na perfumy damskie i męskie powstał głównie z pobudek kulturowych. Obie płci instynktownie wybierają określone gamy zapachowe: perfumy damskie tworzone są głównie w słodkich nutach owocowo-kwiatowo-cytrusowych, a zapachy męskie to przewaga nut orientalno-skórzano-drzewnych. Zajrzyj na opinie zapachów marzeń i zerknij, jakie perfumy wybierają w drogerii internetowej kobiety, a jakie mężczyźni.

Markowe i oryginalne perfumy damskie – pozytywne opinie zapachów marzeń!

Drogeria internetowa perfumy-marzen.pl oferuje oryginalne perfumy damskie, perfumy męskie i unisex światowych marek: Calvin Klein, Versace, Naomi Campbell, Azzarro czy Paco Rabanne. W asortymencie możemy znaleźć szeroką gamę propozycji wód perfumowanych i wód toaletowych w różnych pojemnościach oraz cenach na każdą kieszeń. Drogeria internetowa to idealne miejsce na znalezienie swojego wymarzonego zapachu bez wychodzenia z domu – skrupulatnie sporządzone opisy produktów zapewnią Ci wszystkie niezbędne informacje na temat charakterystyki i zawartych grup zapachowych. Zawsze możesz zapoznać się też z opiniami zapachów marzeń, gdzie drogeria internetowa perfumy-marzen.pl wyróżnia się najwyższymi ocenami, błyskawiczną wysyłką i zaufaniem klientów.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *