Kobieta czyta książkę siedząc na krześle przed domem

Start a Fire i 5 innych książek, które najpierw ukazały się w internecie

Wszyscy wiedzą, że sieć to doskonałe źródło informacji na każdy temat. Fani literatury również znajdą tam coś dla siebie. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszli pisarze, którzy zaczęli publikować swoje opowieści najpierw w internecie. Dla niektórych z tych twórców to właśnie internet otwarł wrota do rozwoju kariery. Zamieszczone tam powieści zdobyły ogromną popularność, a dzięki temu później zostały wydane.

„Start a Fire” – zjawisko wydawnicze.

Przykładem może być ebook „Start a Fire” polskiej autorki o pseudonimie P.S. Herytiera – Pizgacz, który najpierw spodobał się internautom, a później ukazał się „w realu”. Opublikowany na Wattpadzie stał się osobliwością wydawniczą 2022 r. Opowiedziana historia wciąga, więc szybko stała się bestsellerem, przypadła do gustu nie tylko młodzieży, ale także i starszym czytelnikom. Bohaterką jest Victoria Clark, siedemnastoletnia uczennica liceum, z dobrego domu, która poprzez zawarcie dziwnej znajomości z chłopakiem o imieniu Nathaniel, wchodzi z nim w toksyczną relację oraz trafia w ręce szemranego towarzystwa. „Start a Fire” buduje napięcie, składa się z trzech Rund, które szybko się czyta. Jest to powieść dla poszukujących mocnych wrażeń, dużo tu alkoholu, wulgaryzmów, narkotyków i przemocy. Mamy tu czerwone Marlboro oraz czerwonego Mustanga.

After” – hit Wattpada.

„After” amerykańskiej pisarki Anny Todd to kolejny hit z internetu, który został wyświetlony aż 700 milionów razy. Na kanwie tej powieści oparto filmową trylogię, ciesząca się ogromną popularnością. Główną postacią jest tym razem studentka Tessa, która wiedzie proste i mało skomplikowane życie. Ten spokojny świat Tessy i jej chłopaka, burzy arogancki Hardin, który jest jej przeciwieństwem. Oprócz obejrzenia filmu warto przeczytać całą serię, składającą się z pięciu części, która została przetłumaczona na 40 języków.

Inne książki mające swój początek w internecie.

Książek, które najpierw ukazały się w internecie, jest dużo więcej. Oto kolejne z nich cieszące się niemałą popularnością:

  1. „The kissing Booth” – autorstwa Beth Reekles, to opowieść o nieśmiałej dziewczynie, marzącej o prawdziwej miłości i nieobliczalnym podrywaczu. Opowiada o przygodach młodych ludzi u progu dorosłości: pierwsze miłości, pierwsze poważne życiowe decyzje. Czytelnikom tak się spodobało, że powstało pięć tomów tej serii, a Netflix nakręcił ich filmową ekranizację.
  2. „Perfectly Wrong” Natalii Fromuth – tę książkę w sieci przeczytano ponad 3 miliony razy, co spowodowało wydanie jej drukiem. To opowieść o nastolatkach: Maley i Adamie, którzy znają się od zawsze, bo ich matki się przyjaźnią. Jednak tych dwoje się nie lubi. Gdy spadają na nich prawdziwe problemy, muszą podjąć współpracę. Książka ta ma piękne realistyczne zakończenie.
  3. „Dance, sing, love. Miłosny układ” – to pierwsza część literackiego przeboju pióra debiutującej polskiej autorki o pseudonimie Layla Wheldon. Głównymi postaciami są Livia, tancerka oraz James, gwiazda muzyki pop. Para ze sobą współpracuje, lecz w pewnym momencie dochodzi do licznych zgrzytów, a ich przyszłość staje pod znakiem zapytania. Okazuje się jednak, że pod pozorem wzajemnej niechęci ukrywane są głębsze uczucia. Jest to najchętniej czytany romans na Wattpadzie.
  4. „Breaking rules. Gra rozpoczęta” – autorka Samanta Louis, proponuje powieść przyjemną, lekką i rozrywkową. Lekko erotyczna, wielowątkowa książka koncentruje się na zmysłowości relacji doświadczonej przez życie pisarki Andrei i atrakcyjnego dewelopera Aarona. Gorący romans, który wciąga i zaskakuje zakończeniem.
Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *