igla-i-nitka

Kolczyki z koralików TOHO – co potrzeba do ich wykonania?

Długie, eleganckie kolczyki są ozdobą każdej kobiety. Wiszące wyglądają przepięknie. Czasem jednak trudno znaleźć na tyle oryginalne i pasujące do wyglądu danej Pani kolczyki, że może lepiej wykonać je samemu, albo zlecić to zadanie wprawionej już w boju osobie, zajmującej się na co dzień rękodziełem.

Co potrzebujemy do wykonania kolczyków z koralikami TOHO?

Na pewno sporą dawkę cierpliwości. Ale gra zdecydowanie warta świeczki. A do wprawy można dojść łatwiej niż się myśli.

Długie, zwisające do ramion koczyki nie są aż tak trudne do wykonania. Owszem wymagają skupienia, dokładności i cierpliwości, ale wszystko jest możliwe do zrobienia. Możecie je wykonać w dowolnym kolorze, gdyż koraliki TOHO dostępne są w wielu barwach i odcieniach. Każdy na pewno znajdzie to, co bez wątpienia mu się spodoba.

Wykonane z koralików TOHO kolczyki są mieniące i delikatnie się kołyszą, zatem na pewno zaskoczycie tych, którzy będą mieć okazję je zobaczyć.

Co przygotować?

Jeśli chcesz wykonać kolczyki z koralików TOHO własnoręcznie, bądź zlecić to zadanie komuś, przygotuj:

  • zestaw koralików TOHO w trzech różnych kolorach – takich jakie najbardziej będą Ci się podobać, ale jednocześnie w połączeniu ze sobą będą współgrać;

Idealnie nadające się do tego koraliki TOHO znajdziesz na www.dekorynka.pl/toho-beads.html.

  • dwa klasyczne lub angielskie bigle;
  • jeśli zdecydujesz się na bigle angielskie, nie zapomnij o dwóch kółeczkach montażowych;
  • przyda się także mocna nić oraz igła – ta powinna być na tyle mała, aby można ją było swobodnie przeplatać między otworami koralików TOHO;
  • pomocne okazać mogą się szczypce i nożyczki.

Zdobienie wyglądu koralikami TOHO

Atrakcyjny wygląd jest marzeniem wielu kobiet. Już w starożytności panie poświęcały sporo czasu na pielęgnację i upiększenie swojego wizerunku. Jedną z najczęściej wykorzystywanych technik było właśnie używanie kolorowej, eleganckiej biżuterii. I wcale nie mamy tutaj na myśli srebrnych bądź złotych kolczyków, naszyjników czy bransoletek. Równie piękną, a przy tym także i tańszą, alternatywą są koraliki, które występują pod wieloma postaciami, a do jednych z najładniejszych ich postaci zaliczyć można koraliki TOHO.

Skąd nazwa „koraliki”?

Nazwa „koraliki” wywodzi się od słowa „koral”, oznaczającego produkt o organicznym pochodzeniu, który jest szkieletem węglanowym koralowców występujących w rafach oceanicznych i morskich. Koraliki od dawien dawna używane były jako piękne ozdoby świadczące o elegancji i klasie osób noszących je. Poza charakterem świeckim, niejednokrotnie stanowiły formę amuletu, a także wykorzystywane były do robienia różańców. Dzisiaj koraliki wykorzystywane są przede wszystkim do robienia ozdób i dostępne są w wielu kształtach, kolorach i formach. Do jednych z najpopularniejszych koralików zaliczyć można koraliki TOHO, które wyróżnia kształt, dostępność kolorów i drobny, delikatny rozmiar.

Korolowe-koraliki-toho
Źródło: pexels.com

Drobne koraliki TOHO

Jedną z najpopularniejszych form koralików są koraliki drobne, jak na przykład koraliki TOHO. Służą one do wytwarzania elementów ozdobnych, głównie w postaci bransoletek, pięknych kolczyków i wisiorków. Koraliki TOHO wyróżnia kształt i nieograniczona paleta barw w jakiej są dostępne. To precyzyjnie cięte koraliki o takich samych rozmiarach.

Harmonia i piękno

Kolczyki TOHO wywodzą się z Japonii. Są odzwierciedleniem tego, z czym kojarzy nam się Japonia, a mianowicie z klasą, harmonią i pięknem. Japońskie ozdoby, wykonywane z cudownych drobnych koralików są tego idealnym przykładem. Każdy z koralików TOHO jest malutkim, delikatnym dziełem sztuki, wykonanym z najwyższą precyzją. Zachwyca kształtem, kolorem, a co najważniejsze jest podstawą do tworzenia pięknych breloczków, naszyjników, kolczyków i bransoletek.

Tworzenie biżuterii z wykorzystaniem koralików TOHO jest o tyle łatwiejsze, że posiadają one większe niż standardowe otwory, co także pozwala na wykorzystanie ich w koralowych haftach i rożnego rodzaju plecionkach.

Za sprawą koralików TOHO stworzenie wyjątkowych kolczyków na różne okazje, które wkomponują się właściwie w każdą kreację, staje się prostym i przyjemnym zadaniem. Dzięki szerokiej dostępności, każdy może nabyć piękne koraliki i stworzyć luksusową, indywidualną biżuterię. Na koniec jeszcze dodamy, że poza świetną zabawą i niesamowitym efektem, kolczyki wykonane z koralików TOHO nie obciąża naszego portfela, a cała przyjemność kosztować będzie zaledwie kilka złotych. Zatem chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Do dzieła!

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *