jaki mam znak zodiaku

Jaki mam znak zodiaku?

Zadajesz sobie pytanie „jaki mam znak zodiaku”? Sprawdź, która data urodzin odpowiada danemu znakowi zodiaku i poznaj swój horoskop.

Jaki mam znak zodiaku – rodzaje znaków zodiaku

Interesujesz się astrologią. Chciałbyś poznać wszystkie znaki zodiaku – ich wady i zalety? Mamy coś dla Ciebie. Istnieje dwanaście znaków zodiaku. Zaliczamy do nich:

 • raka;
 • ryby;
 • barana;
 • koziorożca;
 • skorpiona;
 • wagę;
 • lwa;
 • wodnika;
 • byka;
 • bliźnięta;
 • strzelca;
 • pannę.

Każdy znak zodiaku ma przypisaną konkretną datę urodzin.

Data urodzin a znak zodiaku

Każdy znak zodiaku coś oznacza. Przypisany jest do konkretnej daty i „mówi” o mocnych i słabych stronach danej osoby. Teraz przyporządkujemy daty urodzin do znaków zodiaku i powiemy co nieco o każdym z nich.

Baran – czy to mój znak zodiaku?

Na pierwszy rzut idzie baran. Osoba urodzona między 21 marca a 19 kwietnia jest właśnie spod tego znaku. Baran jest uparty, ale też lubi nowe wyzwania i zmianę otoczenia. Osoba urodzona w kwietniu jest świetnym przywódcą i ma nie lada odwagę. Barany są osobami pracowitymi i mają cenny dar wymowy.

A może byk jest moim znakiem zodiaku?

Jeśli urodziłeś się między 20 kwietnia a 20 maja to tak. Cechy przypisywane bykowi to niezależność i lojalność. Dodatkowo osoba urodzona w tym okresie dość mocno ceni sobie dobra materialne i lubi czerpać z życia to, co najprzyjemniejsze. Musi jednak uważać, aby się nie zadłużyć. Przyjaźń z bykiem jest niezwykle cenna i trwała, ze względu na wierność takiej osoby.

byk jako znak zodiaku
Źródło: pixabay.com

Jestem spod bliźniąt?

21 maja do 20 czerwca to czas bliźniąt. Osoby urodzone w tym okresie potrafią dokonać w życiu na prawdę wiele. Ich upór sprawia, że osiągają cele, które sobie wyznaczą. Bliźnięta lubią towarzystwo i bardzo szybko nawiązują kontakty.

Rak czy nie rak?

Zmienny jak pogoda. Ot co najprościej można powiedzieć o osobach urodzonych między 21 czerwca a 22 lipca. Raki raz się śmieją, a zaraz płaczą, raz są wesołe, a za chwile popadają w zwątpienie i smutek. Jednak raki są niezwykle ciepłe i opiekuńcze. Warto mieć za opiekuna osobę spod raka.

Pewnie moim znakiem zodiaku jest lew

To bardzo ciekawy przypadek. Osoby urodzone między 23 lipca a 22 sierpnia w swym zodiakowym godle maja lwa. Lwy lubią być w ceterum uwagi tak, aby wszyscy na nich patrzyli. Osoby spod znaku lwa są niezwykle entuzjastyczne i pogodnie nastawione do życia. Nie obawiają się nie czują zagrożenia. Świetnie sprawdzają się w pracy jako współpracownicy a także koordynatorzy.

Jaki mam znak zodiaku – panna?

Panna to lubi mieć wszystko pod kontrola. Uwielbia porządek i ład. Korzysta wyłącznie ze sprawdzonych, rzetelnych informacji, a w pracy nie lubi być ograniczana. Osoba spod panny często jest apodyktyczna. Czas panny to okres między 23 sierpnia a 22 września.

Niech to będzie waga

Krótko i na temat – zodiakalna waga ma dużą inteligencję i szeroką wiedzę. Okresem wagi jest czas między 23 września a 22 października. Waga jest chętna do rozmów, wyjść i spotkań ze znajomymi. Towarzyskość jest je niezwykłą zaletą.

Skorpion – czy będzie dobrym znakiem zodiaku?

23 października do 21 listopada. Skorpion, podobnie jak rak jest bardzo zmienny. Raz się uśmiecha, raz jest smutny, raz jest miły, a raz gburowaty. Jednak ma mnóstwo niespożytkowanych nakładów energii i świetnie sprawdzi się w wymagającej pracy.

Strzałem w dziesiątkę jest… strzelec

znak zodiaku
Źródło: pixabay.com

Optymistyczne podejście do życia jest jego charakterystyczna cechą. Strzelcami są osoby urodzone między 22 listopada a 21 grudnia. Strzelec jest imprezowy i towarzyski.

Koziorożec – ten to dopiero może być moim znakiem zodiaku

Stateczny i silny – tym wyróżniają się osoby urodzone między 22 grudnia a 19 stycznia. W pracy jest pracowite i sumienne. Strzelec wyróżnia się swoją mocną i postawną osobowością, co pozwala mu pokonywać pojawiające się na życiowej drodze przeszkody. Bezproblemowo sobie z nimi radzi.

Wodnik – czy do mnie pasuje?

Wodnik nie lubi rutyny. Ceni sobie intensywność życia i zmiany. Ci co urodzili się między 20 stycznia a 18 lutym lubią poczucie swobody i wolności. Ograniczenia nie są dla nich.

Ryby zodiakalne

Ryby mają niskie mniemanie o samym sobie. Są powściągliwe i wstydliwe. Przedział między 19 lutym a 20 marca jest czasem ryb. Osoby spod ryb są niekiedy egoistyczne i mają swój własny świat. Są dodatkowo marzycielami i dążą do znalezienia idealnego planu na cudowne życie.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *