Ubezpieczenie telefonu.

Smartfony Samsung – poznaj ich najsłabsze strony

Artykuł sponsorowany.

Kiedy myślimy o czołowych producentach smartfonów, których urządzenia cieszą się uznaniem i zainteresowaniem wśród użytkowników, nie sposób nie wymienić marki Samsung. Firma ta ma na swoim koncie już wiele flagowych modeli chwalonych za funkcjonalność, jak również doskonałe parametry. Czy jednak smartfony Samsung są bez wad? Niestety, podobnie jak inne urządzenia tego typu, one również mogą negatywnie nas zaskoczyć. Sprawdźmy więc, na co warto uważać.

Wyświetlacz – słaby punkt wszystkich smartfonów

Zacznijmy od elementu, który jest słabym elementem wszystkich smartfonów, niezależnie od marki. Mowa oczywiście o wyświetlaczu. Niestety, mimo upływu lat, ulepszania aparatów fotograficznych, coraz lepszych procesorów – w przypadku ekranów niewiele się zmieniło. Wystarczy chwila nieuwagi, by wyświetlacz pękł. Nie inaczej jest w przypadku modeli smartfonów tej marki. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy zabezpieczymy ekran folią lub szkłem hartowanym. Dlatego też, aby czuć się pewniej, warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu Samsung.

Uważaj na procesor

Mówiąc o telefonach marki Samsung, warto wspomnieć o tym, że producentowi temu zdarza się wypuszczać poszczególne modele z różnymi rodzajami podzespołów. Tak jest między innymi w przypadku modelu Galaxy S20, który dostępny jest w wersji z układem Exynos 990 oraz z procesorem Snapdragon 865.

Co ciekawe, model ze Snapdragonem nie został skierowany na rynki europejskie, w tym również polski. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic złego. Jednak to nie do końca prawda. Obiektywne, niezależne testy pokazały bowiem, że wariant smartfona z układem Exynos 990 wyróżnia się znacznie krótszym czasem działania baterii. Co więcej, telefon ten szybciej się nagrzewa i gorzej radzi sobie z dużym obciążeniem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie jest to pierwsza taka sytuacja, podobnie było bowiem również w przypadku modelu Galaxy S9.

Inne problemy, które zgłaszają użytkownicy Samsungów

Istnieje jeszcze kilka słabych stron telefonów tej marki. Część z nich jest wynikiem usterki – wówczas pomóc może ubezpieczenie telefonu Samsung. Mowa tu np. o nadmiernym nagrzewaniu się telefonu, niedziałającym mikrofonie lub głośniku.

Częściej jednak jest to związane z oprogramowaniem telefonu. Wśród zgłaszanych problemów wymienić możemy między innymi problemy z zasięgiem, zbyt wolne ładowanie się telefonu oraz problemy z kartą SIM. Szczególnie modele obsługujące dwie karty mają z tym trudności. Najczęściej spowodowane jest to właśnie systemem telefonu, nie zaś uszkodzonym gniazdem.

Podsumowując, smartfony marki Samsung to jedne z ciekawszych propozycji na rynku, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, ile jest w stanie wydać na telefon. Warto jednak mieć świadomość, że nie są to modele całkowicie wolne od wad i usterek. Jeśli więc chcemy mieć pewność, że zakup telefonu nie będzie wiązał się z dodatkowymi wydatkami, warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu Samsung. Oferty znajdziemy zarówno w sklepach, u operatorów jak i u niezależnych firm ubezpieczeniowych.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *