Mikrofon stoi na scenie przed koncertem

Sanah – gwiazda polskiej sceny

Obecnie na rynku muzycznym słyszy się o wielu artystach, którzy nie tylko świetnie radzą sobie w tej branży, ale też mają wielu fanów. Do grona najlepszych artystów młodego pokolenia należy m.in. Sanah. Mówi się o niej bardzo dużo, ale najczęściej głównie po prostu się jej słucha, bo to sprawia jeszcze większą przyjemność.

Muzyka z pogranicza quality pop i nie tylko

Sanah – Zuzanna Irena Jurczak – to polska piosenkarka, autorka tekstów, skrzypaczka i kompozytorka. Wykonuje muzykę z pogranicza indie pop, art pop i pop elektroniczny. Jest jedną z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia. Zachwyca słuchaczy swoim pięknym głosem, ale przede wszystkim talentem i warsztatem. Jej piosenki grają największe stacje radiowe. W związku z tym nawet, jeśli ktoś nie do końca kojarzy płyty Sanah, jej poszczególne piosenki i nie potrafiłby wymienić ich tytułów, to na pewno niejednokrotnie je słyszał. Artystka zdobyła tak dużą popularność w zaledwie 2 lata i tym samym stała się jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej.
Talent i ciężka praca

Talent i ciężka praca artystki doprowadziły ją do miejsca, w którym obecnie się znajduje. Gry na skrzypcach uczyła się już w wieku 7 lat, a później zaczęła grać również na pianinie. Nic więc dziwnego, że ostatecznie zdecydowała się na naukę w szkole muzycznej. Tak jak wielu artystów z branży muzycznej, tak i ona brała udział w różnych popularnych programach rozrywkowych, takich jak „The Voice of Poland”, czy „Mam Talent”. Choć tym sposobem nie odniosła sukcesu i w żadnym z nich nie została doceniona, nie poddawała się i intensywnie pracowała nad autorskimi utworami. Następnie publikowała je w sieci, co w końcu zaczęło przynosić efekty. Jej twórczość początkowo zaczęli śledzić internauci, a z czasem przedstawiciele wytwórni muzycznych. Już w 2019 roku z jedną z nich podpisała pierwszy poważny kontrakt.

Okrzyknięta obiecującym debiutem dekady

Warto podkreślić, że swojego czasu Sanah została okrzyknięta jednym z najbardziej obiecujących debiutów dekady. Jest autorką wielu zapadających w pamięci i poruszających przebojów. Wśród nich w sposób szczególny spodobał się fanom utwory z jej pierwszego albumu – „Szampan”, „Melodia” czy „No sory”. W rzeczywistości ich lista jest znacznie dłuższa, więc warto przesłuchać również pozostałe, a kto wie, być może staną się ulubionymi.

Debiutancki album studyjny – „Królowa dram”

Na szczególną uwagę zasługuje Sanah album „Królowa dram”, który został wydany w 2020 roku. Fani mówią, że na taką właśnie Sanah czekali, czyli z jednej strony nostalgiczną i wzruszającą, a z drugiej zaś dowcipną i charakterną. Warto podkreślić, że to właśnie ta płyta Sanah zadebiutowała na pierwszym miejscu list przebojów zaledwie tydzień po premierze. Tak naprawdę i dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób nadal wyszukuje jej na sklepowych półkach. Choć największym hitem w tym przypadku jest „Szampan”, fani chętnie słuchają też pozostałe utwory, „Siebie zapytasz”, czy „Proszę pana”.

Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne Sanah albumy. Artystka jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Cały czas pracuje nad nowymi utworami, co niezmiernie cieszy fanów. Jeśli jeszcze ktoś nie był na jej koncercie, powinien jak najszybciej na jeden z nich się wybrać. Sanah koncertuje na terenie całej Polski.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *