Para na randce

Po czym poznać, że randka była udana?

Chodzenie na randki wiąże się zarówno z sukcesami jak i z pewnymi rozczarowaniami. Oczywiście możemy wyciągnąć korzyści nawet z nieudanej randki. Nie da się jednak ukryć, że większości z nas zależy na tym, aby spotkania we dwoje były udane. Po czym jednak poznać, że randka zalicza się do udanych? Na pierwszy rzut oka może wydawać się to proste, ale wiele osób narzeka, że wcale takie nie jest.

Odczytuj sygnały we właściwy sposób

W większości przypadków już po pierwszym spotkaniu możemy poznać czy randka należała do udanych czy też nie. Jeśli przez cały czas trwania spotkania nie możemy oderwać od siebie wzroku to z całą pewnością znak, że podobamy się sobie wzajemnie. Bardzo ważne jest również to jak nam się rozmawiało. Jeśli tematów do rozmów nam nie brakowało i nie mogliśmy się ze sobą rozstać, to znak, że randka prawdopodobnie była udana.

Nierzadko potwierdzeniem naszych domysłów może być również szybki kontakt po spotkaniu. Jeśli randka nam się podobała, nie bójmy się podziękować naszemu towarzyszowi lub towarzyszce za wspólnie spędzony czas. Ufajmy również komplementom, którymi jesteśmy obdarowywani podczas trwania spotkania albo tuż po nim. Wiele osób niesłusznie obawia się, że komplementy są nieszczere.

Bardzo często taki stan rzeczy wynika ze stosunkowo niskiego poczucia własnej wartości. Tymczasem jednak w przeważającej większości przypadków komplementy są szczere. Jeżeli bowiem nie podoba nam się zachowanie lub wygląd osoby, z którą się spotykamy najpewniej przemilczymy z grzeczności to przemilczymy. Istnieje jednak bardzo male prawdopodobieństwo tego, że skomplementujemy taką osobę. Nie należy jednak doszukiwać się komplementów tam gdzie ich nie ma. Czasami, zwłaszcza wtedy, gdy bardzo nam na kimś zależy, za wszelką cenę doszukujemy się przejawów zainteresowania z jej strony. Niestety, czasami osoba, z którą się umówiliśmy w zauważalny sposób demonstruje nam brak swojej atencji. Najlepiej byłoby wówczas po prostu odpuścić sobie znajomość.

Brak kontaktu. Czy randka była nieudana?

Dla wielu osób brak kontaktu po pierwszej randce jest sygnałem świadczącym o tym, że spotkanie należy zaliczyć do nieudanych. Niestety stosunkowo często zdarza się tak, że jedna z osób postrzega randkę jako udaną, a druga niekoniecznie – więcej o tym możesz przeczytać na stronie https://www.uwodzenie.org/ blogu o uwodzeniu. Jeżeli tak się dzieje, jedna z randkujących osób może nie odezwać się do drugiej. Nie zawsze jednak brak szybkiego kontaktu po randce oznacza, że drugiego spotkania nie będzie. Wciąż wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn stosuje się do zasady, że po pierwszej randce nie powinniśmy się od razu odzywać. Dlaczego? Wszystko po to, aby jeszcze bardziej rozbudzić zainteresowanie drugiej osoby. Takie działanie może jednak doprowadzić do tego, że zamiast sukcesu odniesiemy porażkę.

Nie musimy się więc odzywać od razu po pierwszej randce, ale nie powinniśmy czekać z zaproponowaniem kolejnej dłużej niż dzień lub dwa. Jeżeli jednak nie otrzymujemy żadnej odpowiedzi od osoby, z którą byliśmy na spotkaniu, to znak, że powinniśmy zrezygnować z prób dalszego kontaktu. Nie warto jednak martwić się porażką. Prędzej czy później uda nam się spotkać osobę, z którą znajdziemy wspólny język.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *