Komputer do programowania powinien cechować się świetną specyfikacją. Ogromne znaczenie ma m.in. procesor, ekran, pamięć RAM. Wszystkie te czynniki wpływają na komfort pracy, a tym samym jej efektywność. Jaki MacBook dla programisty? Pomagamy w wyborze.
Komputer dla programisty – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że wybór komputera dla programisty to nie lada wyzwanie. Znaczenie ma niemal każdy parametr. Szczególną uwagę należy zwrócić na:
Ekran
Im większy ekran, tym wygodniejsza i efektywniejsza praca. Optymalnym rozmiarem są 15-calowe wyświetlacze lub większe.
Rozdzielczość
Nie bez znaczenia jest rozdzielczość, która odpowiada za jakość wyświetlanego obrazu. Wybieraj modele FullHD (1920×1080) pikseli.
Klawiatura
O ile w codziennym użytkowaniu klawiatura nie odgrywa tak ważnej roli, o tyle w pracy programisty jest niezwykle istotna. Odpowiednia klawiatura przede wszystkim zwiększa komfort pisania. Dobrze, aby była cicha, tym bardziej, gdy pracujesz w wieczornych godzinach. Zaletą będzie możliwość jej podświetlenia.
Procesor oraz pamięć
Laptopy do programowania powinny być wyposażone w dwurdzeniowy albo czterordzeniowy procesor, dodatkowo wspieranie co najmniej 8 GB, a najlepiej, jeśli wartość wynosiłaby 16 GB RAM.
Bateria
Istotna jest także pojemność akumulatora. Dobrze, aby urządzenie pozwalało na kilka godzin pracy bez konieczności ładowania. Przyda to się podczas prezentacji czy np. podróży.
MacBook dla programisty
Wielu programistów decyduje się na zakup MacBook’a. Nie ma się co dziwić. Komputer z logo nadgryzionego jabłuszka zachwyca nie tylko designem, ale przede wszystkim wydajnością. Ponadto, MacBook działa w oparciu o system maCOS, który nie ma sobie równych. Po pierwsze, system ten obsługuje narzędzia, ułatwiające pracę programistów. Wśród nich należy wymienić edytor tekstu TextMate, który jest uznawany za jeden z najlepszych narzędzi. A to wszystko ze względu na obecność obszernej biblioteki mark, a także podstawowych bloków kodów różnych języków programowania. W urządzeniach logo nadgryzionego jabłuszka nie brakuje również zintegrowanego środowiska programistycznego Xcode, które pozwala na tworzenie własnych aplikacji, a także oprogramowania na system macOS. Do tego dochodzi możliwość ściągnięcia wielu aplikacji, które będą potrzebne w codziennej pracy.
MacBook dla programisty – pomagamy w wyborze
Urządzeń z systemem maCOS jest znacznie mniej niż z Windowsem, dzięki czemu wybór jest znacznie łatwiejszy. Mimo to istnieje kilka modeli. Który z nich będzie najlepszy dla programisty? Tak naprawdę większość się sprawdzi. Dobór konkretnego modelu zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Bez wątpienia króluje MacBook Pro, czyli sprzęt, który stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Do wyboru masz MacBook’a Pro 16″, który wymiata pod każdym względem. Dla tych, którzy chcą wydać nieco mniej, polecamy również MacBook’a 15″, który napędza ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9, dodatkowo wspierany 16GB RAM. Z kartką graficzną Radeon Pro 560X i szybkim dyskiem SSD 512GB poradzi sobie ze wszystkim!
Artykuł powstał we współpracy z https://idream.pl/