Zimowi uchodźcy

Gra Frostpunk – strategia przetrwania i moralnych wyborów

Kiedy nadciąga zima stulecia, zapasy się kurczą, a do naszego osiedla ściągają nowi uchodźcy z nadzieją na lepszy byt, nasza decyzja może być kluczowym. Żyć aby przeżyć, a wybór między złem, a dobrem zaciera się jak ślady na śniegu.

Po pierwsze strategia

Gra Frostpunk polskiego studia 11 bit to nie tylko sama strategia. Jej premiera przypada na 24 kwietnia. Zostajemy wrzuceni w sam środek zimy stulecia. Nadchodzące od uciekinierów wieści niosą tylko zamieć i śmierć. Jak w takim razie zapewnić przetrwanie garstce ludzi?

Magazynowanie

Po pierwsze kurczące się zasoby zarówno opału do napędzania generatora jak i żywności to nie jedyne przeszkody. Zadaniem przywódcy jest tak dysponować środkami, aby osiągnąć jak najmniejsze straty. Do tego społeczność się rozrasta i trzeba zapewnić kolejnym członkom grupy miejsce do spania, przydzielić do odpowiednich zadań.

Morale

Sami ludzie wcale w tym nie pomagają. Co chwilę przychodzą z kolejnymi roszczeniami. Oczywiście możemy je ignorować jednak lekceważenie ludu przyzwyczajonego do innego traktowania może nie wyjść nam na dobre.

Trudna rola lidera

Aby nie stracić pozycji lidera musimy nie tylko zapewnić ciepło i odpowiednie warunki bytowania ale też żywność i morale całej załogi. Co chwilę wybuchające bunty nie ułatwiają nam walki o przetrwanie całej społeczności. Przed nami moralne wybory między potrzebą grzebania zmarłych, a oddelegowaniem ludzi do bardziej koniecznej według nas pracy. Może to prowadzić do niepokojów w całej grupie.

Emocji na pewno dostarczą nam nasze ograniczone możliwości. Kiedy kończą się w pobliżu surowce, a my musimy wybierać gdzie mamy wysłać grupę ludzi. Te decyzje mogą nam dostarczyć bardzo dużo wrażeń. Survival jaki mamy w tej grze da się skończyć happy endem. Nie jest to produkcja kończąca się totalnym chaosem.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *