Gra CD-Projekt

Cyberpunk 2077 czy ma szansę na zostanie GTA przyszłości?

Prawdziwa miejska i dzika dżungla z najgorszymi typami spod ciemnej gwiazdy. Wszystko w NightCity utrzymane jest w stylu punk, do tego technologicznie zaawansowana całość daje dużo możliwości.

Demo

Mamy wybór w misji i to nie jeden. Do tego dochodzą mini akcje, którymi możemy urozmaicić sobie główne przedsięwzięcie. Mamy miejsce na bazę, mieszkanie gdzie możemy zmieniać ubranie, broń. Z tego co udało się zaobserwować postacie są może i brutalne, ale przewidywalne pod względem moralności.

Gra

Konflikt

Za to konflikt moralny twórcy zaprezentowali w innej odsłonie. Nagość w grze nie jest już sacrum. Kiedy w ciele można zmodyfikować praktycznie wszystko, traci się do niego przywiązanie i nie jest już traktowane jako coś cennego czego nie da się naprawić. Bardziej funkcjonuje jako element wyposażenia, a jego wartość ma więcej wspólnego z profanacją niż szacunkiem.

Obszerny gameplay

Co do grafiki to z trailera widać dość dobrze jej jakość. Duży plus dla twórców, którzy prezentowali nie specjalnie dopracowany na taką okazję game, ale faktyczną misję z gry. Co zresztą można zobaczyć dokładnie na filmiku. Wizualnie dopracowane szczegóły jak wygląd broni, badanie obiektów przy sprawdzaniu chipów i poszczególnych technologii, czy też umiejętności hakerskie.

 

Strzelanka

Akcje są nieźle wykreowane i szybkie. Jest duża różnorodność. Co do strzelania to mamy naprawdę dobrze to rozegrane. Bullet time jaki mamy do dyspozycji w strzelankach to jedna z innych ciekawych możliwości jednak nie musimy z niego korzystać.

Strzelanie

Technicznie

Jeśli chodzi o sprzęt to trzeba się nastawić, że na zakurzonym nie pohula. Twórcy wspominają że gra ma wykorzystywać nawet możliwości komputerów przyszłości. Cyberpunk powstaje na silniku REDEngine 4, jest to mocno zmodyfikowana wersja REDEngine 3 (zastosowanej w ostatnim „Wiedźminie”).

Parametry peceta

Zaprezentowane na targach demo miało do dyspozycji peceta z następującymi parametrami:

  • Grafika GeForce GTX 1080 Ti
  • Płyta główna Asus ROG Strix Z370-I Gaming
  • Procesor Intel i7-8700K 3,7 Ghz
  • Ram Skill Ripjaws V, 2 x 16 GB, 3000 MHz, CL15

Gra RPG z widokiem FPS nowe podejście do gry tego typu w widoku w pierwszej osobie, tradycjonaliści mogą trochę ponarzekać. Cyberpunk to świat, w którym nikt nas nie lubi poza Jackiem. Ogólnie ludzi otacza ponura aura walki o kolejny szczebel w drabinie społecznej. Bez oglądania sią za siebie ani zwracania uwagi na innych, no chyba że chcą cię zabić. Po tym morzu chaosu pływają jak rekiny korporacje, które wydają się enigmą spustoszenia na dole. Najlepiej widać to w scenie spotkania z przedstawicielką jednej z nich.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *