Japonki w kolorowych strojach

Cudowny skarb ze wschodu – koraliki TOHO

Koraliki TOHO doceniane są za niesamowitą precyzję wykonania. Praca z ich wykorzystaniem to czysta przyjemność, połączona z realizacją swojego hobby. Dziś przybliżymy fenomen tych niewielkich, kolorowych drobiazgów i powiemy skąd „przywędrowały” do naszego kraju.

Za co warto docenić koraliki TOHO?

Na pewno za kształt i odpowiednio dopasowaną dziurkę, która umożliwia pracę z użyciem igły. Co więcej, przestrzeń ta wpływa na wagę koralików, sprawiając, że są one niezwykle lekkie. Dzięki temu bez problemu możemy je zastosować, nie tylko w wyrobie biżuterii, ale także jako dodatek do sukni, czy ozdobienia wnętrz. Drobne koraliki TOHO można z powodzeniem prać w pralce, gdyż nie zmieniają one swojego kształtu ani barwy.

Prosto z Japonii!

Nazywają je skarbem ze wschodu. Skąd takie określenie? A no właśnie stąd, że te modne, kolorowe dodatki pochodzą z Japonii. Precyzja wykonania, idealny szlif i innowacyjność w każdym calu sprawiają, że docenione zostały przez wielu. Każdy może wybrać swoją gamę rozmiarów, kolorów i kształtów, gdyż spectrum różnorodności jest ogromne.

Jak produkowane są koraliki TOHO?

Koraliki TOHO produkowane są przez specjalistyczne maszyny. Świadczy o tym chociażby perfekcyjny ich kształt. Nawet najmniejszy koralik nie odbiega normą od innych, tej samej wielkości. Dzięki wyciętym otworom o odpowiedniej wielkości, każdy użytkownik może bez żadnych przeszkód wykonywać ulubione ręczne robótki. Pamiętajmy bowiem, większy otwór daje większe możliwości, a także sprawia, że koralik jest lżejszy. Artyści uwielbiają ten rodzaj koralików.

Z koralików TOHO można zrobić zarówno kolczyki, bransoletki, pierścionki jak i naszyjniki. Możliwości są szerokie. Znawcy i wprawieni w boju artyści, wykorzystują je także do ozdabiania domowej przestrzeni. Pięknie wyglądają wydziergane z koralików serwetki, czy ozdobione nimi obrusy.

Magia koralików TOHO – skąd wynika?

Artyści rękodzieła, tworzący z koralików TOHO, doskonale zdają sobie sprawę z fenomenu tych malutkich dodatków. Dzięki perfekcyjnemu cięciu, z łatwością można je odróżnić od innych, także używanych w produkcji biżuterii hand-made, koralików. TOHO wyróżnia przede wszystkim forma. Są one podłużne i posiadają znacznie większy otwór.

Bardzo często, japońskie cudeńka, stosowane są w zaawansowanych projektach, ze względu na łatwość dopasowania ich do całości i stworzenia nawet niewielkich detali, które w całościowym projekcie będą mieć niemałe znaczenie.

Co powiecie na przykład, na piękną suknię ślubną, ozdobioną białymi lub srebrnymi, błyszczącymi koralikami TOHO? Bez wątpienia wyróżni się ona pannę młodą, a co więcej, nie sprawi jej trudności w noszeniu, gdyż koraliki TOHO są niezwykle leciutkie. Dodatkowo, koraliki nie brudzą skóry ani znajdującego się obok materiału i wyróżnia je wyjątkowa trwałość kolorystyczna – nie odbarwiają się, nie zmieniają koloru i nie blakną.

koraliki TOHO
Źródło: pixabay.com

Rodzaje koralików TOHO

Jest wiele rodzai tych malutkich koralików. Do podstawowych zaliczamy:

  • TOHO Round, które mają tylko lekko zaokrąglone brzegi.
  • Toho Treasure – mają kształt cylindryczny.
  • Toho Hex – mają sześć ścianek. Idealnie sprawdzą się w plecionkach.
  • Toho Bugle w kształcie rurki. Najlepiej prezentują się w długich kolczykach.
  • Toho Magatama – niezwykle oryginalny koralik, który przypomina zgnieciona kroplę.

Gdzie kupić koraliki TOHO?

Oczywiście możliwości jest wiele. Sporo sklepów stacjonarnych ma w swoim asortymencie koraliki TOHO. Jednak zdecydowanie tańszą i wygodniejszą alternatywą są internetowe sklepy, które mają znacznie szerszy wybór ulubionych materiałów do robienia biżuterii i nie tylko. Jednym z nich jest https://www.dekorynka.pl/toho-beads.html, który w ofercie posiada jedne z najlepszych jakościowo koralików. Idealnie sprawdzą się one w tworzeniu biżuterii oraz beadingu. Mnogość kształtów także zaskakuje, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór uzależniony będzie od rodzaju wykonywanej pracy i efektu jaki chcemy osiągnąć. Także dla początkujących ta alternatywa będzie najlepsza, gdyż z koralikami TOHO, nawet te trudne do osiągnięcia projekty, stają się możliwe do zrealizowania.

 

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *