Przygotowania do przyjęcia

Co przygotować na przyjęcie urodzinowe?

Zorganizowanie imprezy urodzinowej to spore wyzwanie, które wymaga wielu organizacyjnych zdolności, a przygotowania do wyczekiwanego eventu najlepiej zacząć już kilka tygodni wcześniej.

Na co warto zwrócić uwagę?

Na całościowy efekt przyjęcia urodzinowego wpływa wiele czynników. Aby wszystko poszło zgodnie z planem należy:

  • przygotować smaczne przekąski;
  • wykonać piękne dekoracje;
  • stworzyć miłą, przyjazną atmosferę;
  • zapewnić liczne atrakcje dla gości.

Kogo zaprosić?

To bardzo ważna kwestia, od której najlepiej zacząć zabierając się do zorganizowania urodzinowej imprezy. Kto przyjdzie na przyjęcie i ile to będzie osób ma kluczowe znaczenie. Zastanówmy się na czyjej obecności nam zależy i nie zapraszajmy tych gości, których wyłącznie „wypada” nam zaprosić. Zapewne znalezienie terminu, który odpowiadał będzie kilkunastu osobom może być problemem, jednak nie zniechęcajmy się tym. Myślmy o tych, którzy bez względu na okoliczności, z uśmiechem na twarzy pojawią się na przyjęciu.

Menu – klucz do sukcesu

To jakie urodzinowe menu przygotujemy, zależeć powinno przede wszystkim od pory roku, w której przyjęcie się odbędzie. Latem lepiej zaserwować lekkie, świeże posiłki, koktajle czy soki. Świetną opcją w tej porze roku będzie także grill – jego zorganizowanie w ciepły, letni wieczór bez wątpienia ucieszy wszystkich obecnych. Jeśli urodziny odbywać się będą w chłodnej porze roku, można wówczas pokusić się o tradycyjny, ciepły obiad. Dodatkowe przekąski, takie jak koreczki warzywne bądź sałatki, będą docenionym atutem.

Na przyjęciu pojawią się na pewno osoby o różnych kulinarnych gustach i upodobaniach. Warto zatem, aby na stole znalazły się rożnego rodzaju przystawki – tak słodkie, jak i wytrawne. Te lekkie i zdrowe oraz trochę bardzie kaloryczne.

Przyjęcie urodzinowe

Pamiętajmy – w przypadku organizowania imprez urodzinowych dla naszych pociech może wystąpić ryzyko pojawienia się alergii pokarmowej. Dzieciaki zajadają się chipsami, orzeszkami i różnymi słodkościami, może nawet nie zdając sobie sprawy z możliwości pojawienia się reakcji alergicznej. Warto układać w miarę bezpieczne menu, a także wcześniej skontaktować się z rodzicami dzieci, które chcemy zaprosić. Gdyby jednak to nie wystarczyło, a w czasie imprezy dziecko dostało ataku alergii, należy niezwłocznie wezwać pomoc i zawiadomić rodziców. W takich sytuacjach dziecko powinien zobaczyć alergolog. Warszawa jest miastem, w którym znalezienie specjalisty w tej dziedzinie nie będzie żadnym problemem.

Urodzinowe atrakcje

Każde urodziny powinny iść w parze z radością i świetną zabawą. Organizując je w domu, wcale nie musi oznaczać to smutnego siedzenia przy stole. Można na przykład pokusić się o zagranie w kalambury, albo planszówki. Ponadto muzyka – odpowiednia stworzy luźną, przyjemną atmosferę.

Jakie wybrać ozdoby?

Organizując urodzinową imprezę nie można pominąć dekoracji. To właśnie one nadadzą całemu wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Niewątpliwie miłym elementem dekoracyjnym będą serpentyny i balony. Jeszcze przed zorganizowaniem całego eventu można pomyśleć o temacie przewodnim imprezy. Może on dotyczyć na przykład zainteresowań solenizanta, jego hobby lub tego co wszyscy uczestnicy urodzin lubią. Można także zaangażować swoich gości i poprosić ich o stworzenie tematycznych kreacji, w których pojawią się na przyjęciu.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *