Dziewczyna we mgle

Co nowego w kinach

Wiosna zagląda do nas nie tylko w rzeczywistości, ale też i w kinie. Na przełomie kwietnia i maja będziemy mieć naprawdę kilka interesujących premier, na które warto rzucić okiem.

Po pierwsze dzika furia

Patrząc jak przez łzy na miasto, które tonie w gruzach, niszczone przez przyjaciela. To nie katastrofa jest tu główną akcją, ale walka o przyjaźń. Bo ta druga istota ma swoje imię i do tej pory była od nas zależna. To historia naukowca, który w nierzeczywistym świecie ponosi dzielnie konsekwencje swoich eksperymentów.

Dla znawców dreszczy

Coś dla tych co czują, że żyją dopiero w kinie grozy.

Zagubiona we mgle

„Dziewczyna we mgle” ten tytuł ma dwojakie znaczenie. Nie tylko wskazuje na to, że główna bohaterka jest zaginiona, ale pokazuje ludzkie charaktery. Tak naprawdę to śledztwo toczące się w filmie, to nie kryminał tylko błądzenie we mgle ludzkiej egzystencji. Tego filmu nie da się pooglądać „po łebkach”, aby wyciągnąć jak najwięcej trzeba być dobrze skupionym na każdej akcji.

Gdzie duchy pochodzą z przyszłości

Wydawać by się mogło, że najwięcej grozy w filmach budzą sytuacje spotkania z nadprzyrodzonymi siłami zła. Jednak najgorsze dopiero nadchodzi. Ma postać z krwi i kości. Świetnie opowiedziana historia poczytnej pisarki, która trafia na najgorszych oprawców. Ludzi. The Lodgers. Przeklęci to historia pokazująca prawdę o duchach, które tak faktycznie nie grożą nam wcale.

Dla matek i ojców

Czym jest rodzicielstwo wiedzą najlepiej single. Bo przecież co to jest nakarmić dziecko i położyć je spać? Przebudzenie następuje zwykle po czasie. Dlatego właśnie „Tully” powinna być obowiązkową lekturą przedmałżeńską. Nie da się z trójką dzieci prowadzić domu w idealnym stanie, a tolerancja na zagracenie rośnie wraz z kolejnym brzdącem. Przychodzi frustracja i zmęczenie, które jednak ma swoje sedno nie tyle w rodzicielstwie, co wyobrażeniu i ogólnej opinii o tym jak powinno wyglądać. Zawsze jest jednak inaczej.

Od fantastyki naukowej, poprzez mocne uderzenie thrillerów kończąc słodko gorzką komedią ni to dramatem uczuć rodzinnych. Standard jednak został utrzymany i znajdziemy wśród premier zarówno trzymające napięcie produkcje, jak też spokojne życiowe perypetie, jakie spotykają tysiące rodzin wokół nas.

Author: Dawid Marczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *