Widownia w teatrze

Dlaczego warto chodzić do teatru?

Teatr to piękno różnorodności. To równoległa rzeczywistość, której możemy doświadczać jako widzowie. Coraz więcej osób decyduje się na wyjścia do teatru zamiast na wyjścia do kina – nie ma w tym nic dziwnego. Spektakle teatralne mają naprawdę szereg zalet. Jeżeli ktoś jest zdania, ze mamy do czynienia z rozrywką mniej pociągającą i gorszą jakościowo, jest w błędzie. 

Nie znajdziesz tego w kinie

Teatr jeśli chodzi o formę przekazu, jest zdecydowanie różna niż w przypadku kina. Tu sama wizyta wymaga pewnych specjalnych przygotowań. Trzeba zadbać o garderobę, która w przypadku kina akurat nie ma większego znaczenia. Na pewno nie będzie niesamowitych efektów specjalnych.  Warto także pamiętać, że nie ma dwóch takich samych spektakli teatralnych – za każdym razem jesteśmy więc częścią wyjątkowego aktu.

Interakcja aktora z publiką

Możliwość interakcji między aktorami i publiką to jeden z najbardziej magicznych aspektów obcowania ze sztuką teatralną. Gdy aktorzy nawiązują kontakt z widzami, czy to w sposób pośredni poprzez przekazanie emocji, czy też przez bezpośrednie włączenie do fabuły, jest to niezwykła okazja do zintegrowania się ze sztuką. Warto zaznaczyć, że teatr to jedyne miejsce, w którym można mówić o takim wyjątkowym aspekcie interakcji na linii widza i aktora.

Piękno prawdziwych emocji

Z jednej strony można uznać pracę aktorów za element gry. Czyli, nie traktować emocji poważnie. Z drugiej strony jednak, to właśnie gra emocjami będzie przejawem największego aktorskiego kunsztu. Jako osoby, które zarażają emocjonalnymi reakcjami, aktorzy wpływają bezpośrednio na nasz odbiór tego, co dzieje się w danej sztuce. Jednym z ciekawszych teatrów pod kątem interesujących i naprawdę porywających spektakli jest Gdański Teatr Szekspirowski. Warto zajrzeć na oficjalną stronę teatru, teatrszekspirowski.pl, gdzie znajdziemy zawsze aktualne informacje na temat repertuaru teatralnego oraz innych wydarzeń, które odbywają się w obiekcie, aby wybrać coś dla siebie.

Dodaj komentarz